Zmierzamy ku lepszemu…

Stowarzyszenie zakończyło prace nad ostateczną wersją znaku / logo organizacji.
 To był długi proces. Pomysły ewaluowały. Zaczynaliśmy od logo okrągłego z elementami penitencjarnymi, potem przeszliśmy w kwadrat, by zakończyć na tarczy symbolizującej ochronę, obronę społeczeństwa – tłumaczy Amanda Powałowska, Koordynator Zespołu ds. Public Relations. – Czuliśmy jednak, że to oznaczenie stowarzyszenia nie oddaje jednak do końca charakteru i celu naszej działalności. Były dni, że członkowie i wolontariusze mieli tu swoistą burzę mózgów…
I w końcu Mikołaj Kołkowski, project manager organizacji, zaproponował rozwiązanie najlepsze. Łączące w jednym znaku cele, dla których powstała organizacja: Opieka, rodzina (serce), druga szansa dla pozbawionych wolności (dawniej otwarta kłódka – dziś otwarte serce) i w końcu oznaczenie zakresu oddziaływań, tj. element tzw. pasiaka dawnego i symbolicznego ubioru skazanych.
– Mamy nadzieję, że nasi Beneficjenci zaakceptują zmianę i spotka się z ich uznaniem – dodaje Powałowska.
Nowe logo stowarzyszenia to dopiero początek serii zmian, bowiem tzw. brand graficzny organizacji również ulegnie zmianie, tak w materiałach promocyjnych, jak i szacie wizualnej stron i naszych social mediów.

Poprzedni wpis
Dwumiesięcznik dobrze oceniony!
Następny wpis
Koronawirus – sytuacja w polskich więzieniach
Menu