Współpraca z Kujawsko-Pomorską Szkołą Wyższą

Z dniem 27 grudnia 2021 roku podpisana została umowa o współpracy z zakresie realizacji praktyk zawodowych pomiędzy Stowarzyszeniem a Prorektorem ds. Organizacji i Promocji KPSW w Bydgoszczy – dr. Michałem Czakowskim.

Studenci kierunków Prawo, Pedagogika, Administracja i Praca Socjalna w roku 2022 będą mogli odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe w ramach jednostek administracyjnych Stowarzyszenia.

To kolejna Uczelnia, która dołączyła do grona naszych Partnerów, z którymi realizujemy projekt „Wiedza – Edukacja – Resocjalizacja”. To już trzecia edycja – mówi Magdalena Małecka, wiceprezes Zarządu. – My jako osoby tworzące Pro Civium wierzymy, że solidnym wsparciem edukacji studentów w wymiarze praktycznym, że zasianie w głowach i sercach tych przyszłych przecież specjalistów, właściwych ziarenek empatii, odpowiedzialności, uczciwości, zakiełkuje w przyszłości kadrą świetnie przygotowanych do pracy zawodowej ludzi, co w aspekcie społecznym ma znaczenie niebagatelne.

Praktyki w Stowarzyszeniu odbywają się zdalnie, nie przeszkadza to jednak na kontakt z beneficjentami realizowanych projektów, na pracę w zespole, uczy korzystania z najnowocześniejszych zdalnych narzędzi pracy, pozwala zawiązywać cenne znajomości, jakże niezbędne w przyszłym zawodzie.

Biorąc pod uwagę, że w Stowarzyszeniu praktyki zawodowe odbywają studenci w zasadzie z całego kraju, z różnych uczelni i kierunków – dodaje Weronika Dzierla, Koordynator Zespołu ds. Rekrutacji i Organizacji Praktyk Studenckich. – mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, że praktyki u nas skutkują nie tylko ścieraniem się różnych poglądów, szkół akademickich, ale też zdrową rywalizacją między studentami. Przede wszystkim jednak symbolem praktyk zawodowych w Pro Civium jest koedukacja. Jedno zadanie wykonują studenci różnych uczelni i kierunków. To buduje także wzajemne relacje na przyszłość.

Poprzedni wpis
Mały gest – Duży uśmiech… zagościł na buziach dzieci
Następny wpis
Rada Koordynatorów Pro Civium
Menu