Wspierani dotacjami

Rozmowa z mgr Karoliną Lasotą, Pełnomocnikiem Zarządu ds. Realizacji Projektów Dotacyjnych

Serwis: Zarząd Stowarzyszenia powierzył Pani funkcję Pełnomocnika ds. Realizacji Projektów Dotacyjnych. Z czego wynik taka potrzeba?

Karolina Lasota: Stowarzyszenie rozwija się w dynamicznym tempie od samego początku. Z roku na rok jest nas coraz więcej, dzięki czemu możemy docierać do coraz większej grupy odbiorców. Zwiększa to jednak również nasze zapotrzebowanie, aby sprostać nowym wyzwaniom i wymaganiom. Rozwiązanie znaleźliśmy w realizacji projektów dotacyjnych, gdzie dzięki wsparciu finansowemu jesteśmy w stanie dalej działać, zachowując najwyższy poziom profesjonalizmu.

Serwis: Będzie się Pani zajmować również, w ramach nowej struktury w organizacji, zadaniami human resources. Czy to oznacza nową jakość w Stowarzyszeniu?

Karolina Lasota: Jakość działań Stowarzyszenia od zawsze była przez nas traktowana priorytetowo. To właśnie na nią kładziemy główny nacisk podczas wdrażania nowych wolontariuszy i praktykantów do działania. „Nowa jakość” w tym wypadku będzie więc przede wszystkim pielęgnowaniem i doskonaleniem tego, co na przestrzeni lat zostało już wypracowane. Powstanie tej struktury w Stowarzyszeniu ma na celu głównie zadbanie o to, co w Stowarzyszeniu najcenniejsze – naszych wolontariuszy.

Serwis: Kim jest prywatnie pani Pełnomocnik?

Karolina Lasota: Prywatnie, chociaż może bardziej „zawodowo”, zajmuję stanowisko rekrutera w agencji pracy tymczasowej. Oprócz tego pełnię również funkcję sądowego kuratora społecznego w pionie rodzinnym i opiekuńczym. Zarówno praca zawodowa, jak i funkcja kuratora dają mi poczucie spełnienia, które dopełnia działalność w ramach Stowarzyszenia 😊

Serwis: Działa Pani w organizacji pozarządowej zajmującej się ludźmi wykluczonymi społecznie w bardzo szerokim spectrum. Dlaczego taki rodzaj wolontariatu?

Karolina Lasota: Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku pedagogika – resocjalizacja, więc tematyka wykluczenia społecznego jest mi znana i bardzo bliska. Jest to trudny obszar do działania, gdyż nasi Beneficjenci mają za sobą różne, często ciężkie doświadczenia, ale chyba to właśnie motywuje mnie do jeszcze większego zaangażowania i wysiłku, aby tym ludziom pomóc.

Poprzedni wpis
Mechanizmy podtrzymujące przemoc w rodzinie – webinar
Następny wpis
Współpraca instytucjonalna
Menu