Wiedza – Edukacja – Resocjalizacja

Zespół ds. Public Relations Stowarzyszenia informuje, że Fundacja PZU jest głównym Partnerem organizacji w realizacji projektu „Wiedza. Edukacja.Resocjalizacji”. 

Celem wspólnego projektu jest przede wszystkim umożliwienie studentom odbycia praktyk i staży wymaganych przez ich macierzyste uczelnie, a jest to, jak się okazuje, ze względu na ciągłe zagrożenie epidemiologiczne, problem dla coraz większej liczby studiujących – mówi Karolina Lasota, Koordynator Zespołu. – Nasza organizacja dysponuje wieloma zdalnymi narzędziami do realizacji statutowych działań. Jest infolinia, jest czat online, usługa „Znajdź zatrudnienie z Serwisem”, Edumailing, udzielamy porad specjalistów w formule tele-porad, czy konsultacji za pośrednictwem komunikatorów, jak np. Skype. Sądzę, że studenci mogą, z powodzeniem, odbyć w Stowarzyszeniu swoje praktyki i właśnie ten aspekt naszej działalności doceniła Fundacja PZU.

Praktyki i staże studenckie realizują w „Pro Civium” studenci m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Uniwersytetu w Białymstoku, czy Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

Beneficjentem głównym wspólnego projektem Fundacji PZU i Stowarzyszenia są rodziny osób pozbawionych wolności i oczywiście skazani. Praktykanci, pod okiem opiekunów merytorycznych, będą służyli dodatkowym wsparciem przy realizacji programu „Interwencja i Wsparcie w Prawidłowym Powrocie do Społeczeństwa Osób Skazanych”.

Poprzedni wpis
Exel zamiast sędziów?
Następny wpis
Polska Akademia Nauk i Pro Civium
Menu