„Wiedza – Edukacja – Resocjalizacja”, czyli II edycja

Stowarzyszenie rozpoczęło drugi rok organizacji praktyk zawodowych dla studentów uczelni wyższych.

W tym roku zmieniamy nieco formułę działania – mówi mgr Weronika Dzierla, koordynator Zespołu ds. Rekrutacji i Organizacji Praktyk Studenckich. – Uruchamiamy 4 grupy 10-15 osobowe. Zajęcia pierwszej już się rozpoczęły, tradycyjnie od serii szkoleń zakończonych testem i zgłoszenia praktykantów do odpowiednich komórek organizacyjnych Stowarzyszenia.

Podobnie jak w roku ubiegłym, w którym praktyki – przypomnijmy, odbyło 139 studentów, tak i w tym Stowarzyszenie stawia, ze względu na charakter swojej działalności, na uczących się na kierunkach psychologii, prawa, dziennikarstwa, czy kryminologii i pedagogiki.

W pierwszej grupie do realizacji praktyk przystąpili studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Głównej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach, Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Warszawie, Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Społecznej Akademii Nauk w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

Zarząd Stowarzyszenia rozważa ponowne zaproszenie do udziału w Projekcie Fundację PZU.

Praktyki organizowane są w systemie online. Studenci zdobywają doświadczenie pod okiem specjalistów oraz w ramach działań poszczególnych modułów organizacyjnych Stowarzyszenia, w szczególności Zespołu ds. Wsparcia Rodziny oraz Zespołu ds. Obsługi Prawnej.

 

Poprzedni wpis
Byliśmy w Poznaniu – II Zjazd
Następny wpis
Osadzony z dostępem
Menu