KWARTALNIK | NR 2/2020 | 12.20 - 06.21 | CZASOPISMO POSTPENITENCJARNE

STOWARZYSZENIE CHARYTATYWNIE

Boże Narodzenie to zawsze powód do jeszcze bardziej wzmożonych działań na rzecz drugiego człowieka.

W tym roku członkowie i wolontariusze Pro Civium postanowili wywołać uśmiech na buziach naszych najmłodszych podopiecznych, tj. dzieci beneficjentów programu „Interwencja i Wsparcie w Prawidłowym Powrocie do Społeczeństwa Osób Skazanych”. Do akcji przyłączyli się studenci odbywający w organizacji praktyki zawodowe w ramach projektu realizowanego z Fundacją PZU „Wiedza – Edukacja – Resocjalizacja”.

– To był naprawdę wzruszający akt dobrej woli – mówi Izabela Jarczewska, prezes Zarządu. – Nie dość, że ludzi ci poświęcają swój czas na działanie non profit, to jeszcze potrafili, w tym jakże trudnym przecież czasie dla wszystkich ludzi, podzielić się tym, co mają, wspomóc innych. A nasi studenci? Są młodzi, nie zarabiają, uczą się. Każda złotówka z ich strony przeznaczona na realizację akcji miała swoją wartość dodatkową. Jesteśmy dumni z nich wszystkich i z całego serca dziękujemy za udział w tej spontanicznej zbiórce.

Akcja otrzymała nazwę „Mały gest – Duży uśmiech”. W tym roku wytypowaliśmy rodziny najaktywniej uczestniczące

w podnoszeniu kompetencji socjalizujących sprawców przestępstw po zakończeniu wykonywania kary pozbawienia wolności i znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji finansowej.

Do zbiórki przyłączyła się firma Agy z Radomia i serwis zpozdrowieniem.pl

 

KRÓTKA FOTORELACJA:

WYDAWCA: STOWARZYSZENIE INICJATYWA OBYWATELSKA "PRO CIVIUM" | WAYS TO GO | 2/2020 | STRONA 2

Informujemy, że czasopismo Ways to Go stało się częścią nowej formuły czasopisma PostPenit. Zapraszamy do lektury. Przepraszamy za powstałe niedogodności.

NUMER 1 | 26.06.2021

Na ten numer Ways to Go musieliśmy trochę poczekać. Jednak jestem pewna, że warto! Wraz z nim prezentujemy Państwu nową odsłonę naszej strony – szybszą, z odświeżonym designem i nowymi opcjami. Od kilku miesięcy pracowaliśmy nad tym, aby nowy numer kwartalnika był obszerny i ciekawy. Nasi redaktorzy spisali się na medal. Czekamy na Państwa opinie i uwagi!

NUMER 2 | 22.12.2020

Z radością publikujemy już drugi numer naszego kwartalnika Ways to Go. W tym wydaniu staraliśmy się przybliżyć na tyle, na ile to możliwe informacje o tym, co naprawdę dzieje się w polskich więzieniach oraz przenalizowaliśmy pewne istotne kwestie prawne dotyczące osób pozbawionych wolności, a także porównaliśmy ze sobą różne systemy penitencjarne w Europie.

NUMER 1 | 9.10.2020

Premiera naszego Kwartalnika to dla nas bardzo ważna chwila. Oddajemy w Państwa ręce treści, które są dla nas istotne i którymi pragniemy się podzielić. Mamy nadzieję, że spełnimy naszą misję – wskażemy tytułowe „drogi wyjścia” osobom, które znalazły się na życiowym zakręcie. Pomoc jest bardzo ważna.

Menu