Uznania dla Służby

Wspieranie więzi rodzinnych to integralna część procesu resocjalizacji skazanych. Rodzina jest fundamentem odgrywającym niezwykle istotną rolę w procesie readaptacji społecznej, dlatego istotne jest, aby nie dopuścić do osłabienia więzi. Zaspokojenie potrzeb emocjonalnych, jakie umożliwia realizacja widzeń czy przepustek jest niezbędne dla zachowania dobrego samopoczucia osadzonego i jego bliskich. Utrudnienia związane z epidemią COVID-19, sprawiają, że realizacja tego celu wymaga większej kreatywności. W związku ze środkami bezpieczeństwa podjętymi przez SW wstrzymana została realizacja widzeń, podtrzymanie więzi rodzinnych, szczególnie kontaktu rodziców z dziećmi możliwy jest jednak w inny sposób. Inicjatywa, o której czytamy w artykule zdecydowanie zasługuje na uznanie.
Opowiadanie bajek sprzyja budowaniu bliskości między rodzicem a dzieckiem. Starsze dzieci zyskują pewność, że tata, mimo dzielącej ich odległości, jest zaangażowany, pamięta i tęskni. Młodsze mają okazje usłyszeć głos rodzica.
Wspieramy podobne działania, dlatego z wielkim uznaniem dla pomysłowości zaangażowanego w realizację tego pomysłu personelu Aresztu Śledczego w Warszawie Służewcu udostępniamy poniższy tekst.
Katarzyna Radkowska
psycholog Stowarzyszenia
Poprzedni wpis
Gratulujemy nominacji!
Następny wpis
Porozmawiajmy o artykule 42…
Menu