Umowa z Wyższą Szkołą Bankową

Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku i Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska PRO CIVIUM realizując projekt organizacji praktyk studenckich podpisali w dniu 30 kwietnia 2020 roku porozumienie o współpracy.

W trakcie praktyk studenckich uczący się na kierunkach prawo i psychologia będą mogli w ramach zespołów tematycznych, pod okiem specjalistów, przygotowywać się do pracy w zawodzie.

Studenci zaangażują się w pomoc w obsłudze prawnej skazanych i ich rodzin w ramach realizowanego przez naszą organizację od 2019 roku programu „Interwencja i Wsparcie w Prawidłowym Powrocie do Społeczeństwa Osób Skazanych”. Stoimy na stanowisku, że poprzez szereg oddziaływań postpenitencjarnych podejmowanych, kompleksowo, wobec sprawców przestępstw i ich rodzin możemy zapewnić nam wszystkim, naszym bliskim, bezpieczny rozwój i egzystencję – mówi Ewa Hys, Koordynator Programu.

Praktyki studenckie będą mogli odbyć w Stowarzyszeniu również studenci dziennikarstwa i polonistyki współtworząc nasze czasopismo „Postpenit” lub – tworząc od podstaw – jego wersję online.

Do zagospodarowania są social media i zespół ds. public relations, czyli właśnie kontaktów z mediami. Naszych praktykantów postawimy trochę w roli i rzecznika prasowego organizacji i pracownika działu marketingu, a więc ludzi, których praca polega na kontakcie z dziennikarzami. Dla przyszłych właśnie dziennikarzy powinno to być bardzo pouczające doświadczenie zawodowe – dodaje Monika Magierska, rzecznik prasowy Stowarzyszenia.

W zespołach organizacji praktyki odbywają już studenci Uniwersytetu w Białymstoku i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Osobna umowa – przypomnijmy wiąże Stowarzyszenie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w ramach której studenci resocjalizacji wspierają działania Zespołu ds. Readaptacji Społecznej Skazanych.

Poprzedni wpis
Tygodnik WPROST zauważa działania PRO CIVIUM
Następny wpis
Głos Stowarzyszenia na konferencji o problemach polskiej penitencjarystyki
Menu