Spotkaliśmy się roboczo w Warszawie

W dniach 11 – 13 marca 2022 roku, w Warszawie odbył się kolejny Zjazd Wolontariuszy Pro Civium.

W sobotę spotkali się przedstawiciele Zarządu, Pełnomocnicy oraz Koordynatorzy Zespołów w celu omówienia zakresu realizacji Programu Zapobiegania Wykluczeniu Społecznemu Rodziny, przyjęcia rozwiązań systemowych przy naborze wolontariuszy do realizacji projektów społecznych finansowanych przez podmioty zewnętrzne oraz wymiany doświadczeń i opinii z ostatniego półrocza obowiązywania Programu.

Nie wszystkim nam, niestety, dopisało zdrowie, ale spotkanie było bardzo wartościowe – mówi prezes Zarządu. – Omówiliśmy także możliwość wdrożenia swoistego kodeksu etyki wolontariusza Pro Civium i powołania funkcji, niezależnej od władz organizacji, Rzecznika Wolontariatu.

Podczas Zjazdu omówiono również największe bolączki trawiące organizację, np. problemy komunikacyjne między strukturami Stowarzyszenia oraz powstanie Sekcji HR mającej mieć wpływ na rozwój wolontariatu organizacyjnego.

To także efekt niezwykłego rozwoju organizacji. – dodaje Dyrektor ds. Operacyjnych. – Stowarzyszenie działa zdalnie, jest nas, aktualnie, ponad 150., wszyscy działają czynnie, na wielu obszarach, wielotematycznie. Samych, na bieżąco, obsługiwanych studentów w ramach realizacji praktyk zawodowych jest prawie 100. To wyzwanie, wymóg ciągłego szukania rozwiązań, ale i przyczyna błędów komunikacyjnych. Pracujemy nad tym, aby było ich, jak najmniej.

Zjazdy dzielą się swoimi prawami. Po części oficjalnej był czas na wspólne zwiedzanie Warszawy i kawiarniane pogaduchy. Spotkaliśmy się także z naszym Partnerem serwisem zpozdrowieniem.pl, rozdaliśmy nagrody Działacza Pro Civium za lata 2020/2021.

Poprzedni wpis
Najnowsze wydanie „TeleInfo Pro Civium”
Następny wpis
Webinar: Przemoc seksualna w rodzinie wobec dzieci
Menu