Rzecznik Praw Dziecka z nami

Informuję, że działania Stowarzyszenia w ramach projektu „przeMOC w RODZINIE” zostały objęte honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, co traktujemy, jako zauważenie problemu przez RPD i zaangażowanie w kampanię antyprzemocową w rodzinie, szczególnie wobec dzieci – mówi Aleksandra Słonka, Koordynator Zespołu ds. Public Relations.

Rzecznik Praw Dziecka objął swoim honorowym patronatem spot społeczny przygotowywany do emisji w telewizji, a poruszający kwestie międzynarodowego znaku ofiar przemocy i akcentowania właściwych postaw społecznych w obliczu przemocy domowej.

To niezwykle istotne. W dobie pandemii i izolacji, która może pojawić się znowu, dosłownie w każdym momencie, ofiary i ich oprawcy zostaną  zamknięci razem w czterech ścianach. – tłumaczy Judyta Kaźmierczak, Koordynator Zespołu ds. Wsparcia Rodziny. – Znak ofiary przemocy, znak w końcu rozpoznawalny przez listonosza, dozorcę, sąsiada, może być jedyną szansą na przeżycie…

Spot społeczny upowszechniający znak ofiar przemocy i kreujący wizerunek dobrego sąsiada, który wie, co należy zrobić, co jest okey i za co powinniśmy go traktować, jako bohatera są częścią realizacji rocznego projektu zapobiegania zjawisku przemocy, realizowanego w ramach Programu Zapobiegania Wykluczeniu Rodziny „Wsparcie Rodziny”, do którego przyłączyli się nasi stali Partnerzy, firma Galena i Serwis Zpozdrowieniem.pl – dodaje Martyna Miętkowska, Koordynator Programu „Wsparcie Rodziny”.

 

Poprzedni wpis
Postpenit w Rejestrze
Następny wpis
Podziękowania Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa
Menu