Rola rodziny w procesie naprawy

W ramach współpracy Stowarzyszenia z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu nawiązała się między stronami specyficzna więź współpracy, dzięki której realizowanych jest kilka wspólnych inicjatyw.

Między innymi, projekt realizowany razem z Fundacją PZU „Wiedza – Edukacja – Resocjalizacja”, który umożliwił wielu studentom poznańskiej uczelni zrealizować praktyki zawodowe w strukturach Pro Civium. Ale to nie wszystko. Wiele inicjatyw organizacji wspieranych jest wiedzą i doświadczeniem wykładowców z Zakładu Resocjalizacji, a byli praktykanci często zasilają szeregi wolontariuszy mając zasadniczy wpływ na kierunki działań Stowarzyszenia.

Dzięki tej współpracy Stowarzyszenie będzie miało zaszczyt gościć na prelekcji on line panią dr Sonię Dzierzyńską-Breś, specjalistkę w dziedzinie wiedzy na temat funkcjonowania rodzin osób pozbawionych wolności, z doświadczeniem zdobytym w Polsce i zagranicą, autorkę m.in. książki pt.; „Sytuacja społeczna rodzin osób pozbawionych wolności”, a zarazem pracownika naukowego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

To będzie niezwykle cenne doświadczenie dla naszych opiekunów rodziny, którzy na co dzień zajmują się właśnie rodzinami pozbawionych wolności. – mówi Magdalena Małecka, wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia. – Spotkanie z Panią Doktor na pewno pozwoli naszym działaczom lepiej zrozumieć problematykę bliskich osób skazanych, podnieść ich kompetencje.

Na prelekcji, oprócz opiekunów rodziny będą również obecni doradcy Stowarzyszenia (psycholodzy, pedagodzy, prawnicy, itd), którzy również w ramach realizacji programu „Interwencja i Wsparcie w Prawidłowym Powrocie do Społeczeństwa Osób Skazanych” zajmują się rodzinami osadzonych. Do udziału w spotkaniu zaproszono również pięciu najbardziej wyróżniających się w trakcie praktyk studentów psychologii i resocjalizacji z Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu oraz Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się 11 grudnia on line.

Poprzedni wpis
Przerwa urlopowa
Następny wpis
Stowarzyszenie w Radzie
Menu