PRZEMOC W RODZINIE WOBEC DZIECKA LGBT+

28 kwietnia 2022 r., odbył się kolejny webinar otwarty w ramach projektu „przeMOC w RODZINIE” przeznaczonych dla Beneficjentów realizowanych Projektów, a także podnoszący kompetencje zawodowe wolontariuszy oraz ich przygotowanie do działania.

Webinar prowadziła mgr Dominika Pawlik, psycholog Stowarzyszenia.

Wiele osób uważa, że temat LGBT+ ich nie dotyczy. Natomiast nie jest to prawdą, na pewno znamy osoby LGBT (być może o tym nie wiemy), a decydując się na rodzicielstwo, powinniśmy brać pod uwagę taką możliwość, że nasze dziecko być może nie będzie heteroseksualne i heteronormatywne. Jak tworzyć bezpieczną przestrzeń dla LGBT+ dzieci? Z jaką przemocą LGBT+ dzieci mogą się spotkać? Jak wygląda sytuacja osób LGBT+ w Polsce?
W trakcie webinaru do dyspozycji uczestników byli także specjaliści Stowarzyszenia z zakresu prawa, psychologii, doradztwa
zawodowego i pedagogiki.
W webinarze wzięło udział 40 osób.

Spotkania odbyły się w ramach realizowanego Projektu „przeMOC w RODZINIE. Dowiedz się! Działaj!”, finansowanego z funduszy państw EOG Islandii, Liechtensteinu i Norwegi, w ramach Programu Aktywni Obywatele Fundusz Regionalny.
Więcej na stronie:
www.przemocwrodzinie.info

Poprzedni wpis
Polityka wspierania Wolontariatu
Następny wpis
Prawo do informacji o skazanym
Menu