Projekt “Rozśpiewani Skazani”

Wraz z Ewą Jurkiewicz, dyrygentką z Warszawy Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Obywatelska Pro Civium zaprasza skazanych i ich rodziny do zabawy w … śpiewanie.

– Śpiewać każdy może – mówi Pani Jurkiewicz i dodaje, że każdy na początku myśli, że to nie on, że przecież nie ma głosu, nie potrafi… a potem wszyscy śpiewają…

O tym, że muzyka, a więc i śpiew łagodzi obyczaje, relaksuje, a nawet może być swoistą terapią dla każdego wiadomo od dawna.  Stowarzyszenie zapraszam zatem byłych osadzonych i ich bliskich do projektu „Rozśpiewani Skazani”.

Zapisy i informacje dla zainteresowanych: biuro@postpenit.pl 

Więcej na ten temat na naszej stronie FB https://www.facebook.com/stowarzyszenieProCivium/videos/297637015076904/

Spotkania w wersji pocovidowej w soboty. Miejsce do ustalenia. Istnieje możliwość sfinansowania dojazdów przez organizację. W trakcie obostrzeń pandemicznych śpiewamy online, wystarczy dostęp do SKYPEa.

Cele Projektu jest przede wszystkim przełamanie społecznych stereotypów ukazujących osoby, które kiedyś weszły w konflikt z prawem, jako tych wyłącznie złych, zmanierowanych, odczłowieczonych.

– Niestety, taki obraz osoby odbywającej karę pozbawienia wolności nadal pokutuje w społeczeństwie. Na szczęście, szczególnie polscy pracodawcy przekonują się coraz częściej i są zadowoleni z rzetelności i obowiązkowości skazanych, ale do standardów Norwegii, czy Holandii nam jeszcze daleko. Programy telewizyjne ukazujące, już prawie na każdym kanale, wytatuowanych skazanych atakujących funkcjonariusza, bo w kantynie skończyła się kawa, nie pomagają i pokazują tę grupę w krzywym zwierciadle – mówi prezes Zarządu Stowarzyszenia. – A co najsmutniejsze, ciągle przy tym zapominamy, że umożliwienie skazanemu readaptacji społecznej znacząco zmniejsza zjawisko recydywy, a więc wszyscy stajemy się bezpieczniejsi.

Projekt „Rozśpiewani Skazani” ma na celu:

  • integracja skazanych i ich rodzin poprzez wspólne śpiewanie
  • przełamanie stereotypu społecznego postrzegania osób skazanych  i ich bliskich
  • integrację społeczną
  • praca nad emisją głosu i wystąpieniami publicznymi, które mogą w konsekwencji pomóc skazanym w znalezieniu zatrudnienia (przełamanie autostygmatyzacji, podniesienie poczucia własnej wartości)
  • wykorzystanie terapeutycznej funkcji śpiewu grupowego walce z depresją u osób skazanych
  • zacieśnienie więzi rodzinnych wykonawców.

Zapisy trwają do 31 maja 2021 roku

Poprzedni wpis
Podsumowujemy i planujemy…
Następny wpis
Wśród Rady Pracodawców
Menu