NUMER 3 (7) | 04-06.2022
POŚWIĄTECZNIE
Za nami czas szczególny, bo Świąt Wielkanocnych, zatem spotkania z bliskimi, rozmowy, modlitwa, poczucie bezpieczeństwa i wzajemnego zaufania. Dla niektórych to jednak czas, gdzie tego wszystkiego zabrakło lub było niepełne. Dotyczy to wielu ludzi, rodzin, którymi na co dzień opiekuje się i wspiera Stowarzyszenie.
Ludzie, którzy je tworzą, robią to, a bynajmniej powinni, kierując się zasadą drugiej szansy, bo z taką myślą tę organizację zaczęliśmy tworzyć jakieś pięć lat temu. Co prawda, Stowarzyszenie rozszerzyło swoje działania, stara się, jakby kompleksowo, wspierać Rodzinę, w niej widząc antidotum na zjawisko recydywy, na przemoc domową, czy inne działania godzące w dobro społeczne, ale nadal, niezmiennie, od roku 2017 kiedy to pojawił się pomysł jego powstania i pierwsze działania przygotowujące, wyznaje zasadę DRUGIEJ SZANSY. Dotyczy ona wszystkich.
Stowarzyszenie stoi aktualnie przed zasadniczymi zmianami we własnych strukturach. Przed zmianą polityki personalnej, zasad świadczenia wolontariatu i realizacji poszczególnych projektów. Przejdziemy przez ten czas, bo liczy się cel naszego działania – zapobieganie zjawisku powrotności do przestępstwa, ochrona społeczeństwa.
Izabela Jarczewska – wydawca
POMAGAMY
W świetle ostatnich wydarzeń słowo „pomoc” stało się wielowymiarowe i o wiele bliższe każdemu z nas. Obecnie angażujemy się w niesienie pomocy osobom dotkniętym wojną, które opuściły terytorium Ukrainy. Właśnie dlatego odnosimy wrażenie, że ta sytuacja sprawiła, iż na nowo nauczyliśmy się pomagać drugiemu człowiekowi jeszcze bardziej.
Dla naszego Stowarzyszenia niesienie pomocy to jeden z głównych celów. Pomagamy osobom stygmatyzowanym, wykluczonym, dotkniętych krzywdą zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Idealnym ukoronowaniem tego jest projekt realizowany przez Stowarzyszenie „przeMOC w RODZINIE. Dowiedz się! Działaj!”. Projekt skierowany jest do ofiar przemocy, a także osób zagrożonych przemocą i w kontekście oddziaływań readaptacyjnych do sprawców tejże przemocy.
Aktualna sytuacja pokazała nam, jak bardzo potrafimy się zjednoczyć. Pomagać może każdy, a wolontariusze, których w różnych organizacjach pojawia się coraz więcej to osoby dzielące się z innymi swoją siłą, wiedzą i doświadczeniem. Robią to każdego dnia – nie jednorazowo! Oni nie muszą, oni chcą. Wiedzcie, że jesteście niesamowici w każdym calu.
Chcielibyśmy, aby nasze czasopismo wspomagało pracę Stowarzyszenia Pro Civium. Artykuły, które publikujemy mają różnorodną tematykę, a każdy z nich zawiera ogrom merytorycznej i przydatnej wiedzy. Chcielibyśmy, aby w ludziach zakiełkowała ciekawość, bo to dzięki niej człowiek nabiera chęci, nie tylko do pomagania, ale też do zgłębiania świata i samego siebie.
Nie bójmy się wspierać, nie lękajmy się jednoczyć i nie zapominajmy, że każdy z nas zasługuję na pomoc.
Redakcja
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą reklamową na łamach czasopisma PostPenit – Otwórz
Redakcja poleca:
W tym numerze między innymi…
Czasopismo „PostPenit”
ISSN – 2719-3039
Dyrektor Wydawnictwa
Izabela Jarczewska
P.O. Redaktor Naczelny
Dominika Fręśko
Sekretarz Redakcji
Aleksandra Słonka
Adres wydawnictwa
Wydawnictwo Pro Civium
ul. Przełom 1
61-423 Poznań
Tel. (+48) 534 267 300
Biuro reklamy
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Redakcja nie zwraca niezamówionych tekstów i zastrzega sobie prawo do adiustacji nadesłanych materiałów lub odmowy ich publikacji.