Patronujemy młodym naukowcom

Stowarzyszenie objęło patronatem działania Koła Psychologii Stosowanej Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach. Umowa o patronacie i wzajemnej współpracy została podpisana 15 listopada 2021 roku.

Studenci GWSH w Katowicach będą mogli m.in., pod okiem psychologów Stowarzyszenia, prowadzić sprawy beneficjentów, tworzyć opinie, opracowywać projekty konsultacji i uczestniczyć w nich.

Pro Civium stawia i zawsze będzie stawiać na studentów. – zapewnia prezes Zarządu. – Wcześniej z Fundacją PZU, teraz z innymi partnerami umożliwiamy studentom polskich uczelni zrealizowanie obowiązkowych praktyk zawodowych. II Edycja projektu „Wiedza – Edukacja – Resocjalizacja” weszła w nową fazę współistnienia z projektem „przeMOC w RODZINIE”.

Aktualnie w  ramach organizacji praktyki zawodowe realizują dwie grupy równocześnie. Jedna, około 15. osobowa, idzie tokiem tradycyjnym, druga – 25. osobowa w kompilacji z projektem antyprzemocowym.

Współpraca Stowarzyszenia z kołami naukowymi to okazja do współdziałania badawczo- naukowego przy programie „Wsparcie Rodziny” oraz przy realizowanych przez nas projektach.  Jako Stowarzyszenie staramy się aby każda nasza działalność już od samego początku była kompleksowo potraktowana zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Współpraca z kołami naukowymi daje nam sposobność do dzielenia się wynikami codziennej pracy Stowarzyszenia dzięki czemu uczestnicy kół naukowych mają sposobność do wzbogacenia wiedzy książkowej o wiedzę praktyczną czerpiąc z doświadczeń specjalistów pracujących w ramach Stowarzyszenia – mówi Dyrektor ds. Operacyjnych Stowarzyszenia. – Z drugiej strony doceniamy świeże, młode spojrzenie na sprawy, które poruszane są w trakcie współpracy oraz cieszymy się kiedy możemy rozwijać studentów poprzez zdobywanie przez nich, doświadczenia praktycznego, które w obecnych czasach jest można powiedzieć prawie bezcenne a finalnie cieszymy się kiedy możemy przyczynić się do rozwoju studentów i mieć wkład w działalność badawczo – naukową.

Poprzedni wpis
Lektorski.pl nasz Partner!
Następny wpis
Bo zupa była za… droga
Menu