Na roboczo z Aresztem

W dniu 16 października 2020 roku odbyło się robocze spotkanie Zarządu Stowarzyszenia z dyrekcją Aresztu Śledczego w Poznaniu.

Pan dyrektor zapewnił nas, że Areszt chce współpracować ze Stowarzyszeniem w zakresie wypracowania wspólnego modelu oddziaływań penitencjarnych i postpenitencjarnych – mówi Izabela Jarczewska, prezes Zarządu, która reprezentowała organizację na spotkaniu zorganizowanym w poznańskim Areszcie Śledczym. – Teraz ruch należy do nas. Przygotujemy porozumienie o kompleksowej współpracy i zaproponujemy jej treść jednostce. Cieszę się, że udało się nam dojść do porozumienia i że właśnie rozpoczyna się etap dobrej współpracy w dziedzinie zapobiegania zjawisku recydywy.

Wstępnie ustalono zasady kolportażu wydawnictw Stowarzyszenia na terenie jednostki oraz wzór współpracy w zakresie wsparcia Beneficjentów Programu „Interwencja i Wsparcie w Prawidłowym Powrocie do Społeczeństwa Osób Skazanych”, a jednocześnie osadzonych w poznańskiej jednostce.

W spotkaniu, ze strony władz Aresztu uczestniczyli: dyrektor ppłk Bogumił Pachulski oraz jego zastępca kpt. Łukasz Piotrowski.

 

FOTO: poznan.naszemiasto.pl

Poprzedni wpis
NIK – raport o bezpieczeństwie osadzonych / 10.2020r.
Następny wpis
Komunikat – zmiana numerów
Menu