Na planie zdjęciowym dla dobra rodzin

Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska Pro Civium wraz z serwisem Zpozdrowieniem.pl – małą instytucją finansową przygotowują spot społeczny upowszechniający w społecznym odbiorze znak ofiar przemocy.

Wszyscy go niby znają, ale gdy prosimy o pokazanie każdy zastanawia się – mówi Koordynator Zespołu ds. Public Relations, realizującego kampanię społeczną. – Materiał ma spełniać jeszcze jedną rolę. Uzmysłowić społeczeństwu, każdemu z nas, że zapobieganie przemocy, tej rozgrywającej się gdzieś obok, to nie donoszenie na Policję, ale bycie człowiekiem odważnym, z zasadami, bez strachu.

Spot telewizyjny przekazany zostanie ogólnopolskim telewizjom do emisji już w grudniu 2021 roku. Termin ten będzie również związany z rozpoczęciem realizacji Programu Zapobiegania Wykluczeniu Społecznemu Rodziny, którego jednym z elementów będzie właśnie przeciwdziałanie przemocy w rodzinie w ramach projektu „przeMOC w RODZINIE”. W jego realizację zaangażowanych będzie wielu specjalistów z zakresu prawa, psychologii, doradztwa zawodowego i pedagogiki.

Kręcenie spotu było również okazją do spotkania członków i wolontariuszy Stowarzyszenia. Zresztą niektórzy z nas mieli nawet przypisane w nim role. Mogliśmy poczuć się jak aktorzy na planie filmowym – śmieje się Alicja Mliczek, Kierownik Sekretariatu Zarządu. – Koleżanka, psycholog z Zespołu ds. Wsparcia Rodziny przyjechała aż z Gdańska, a przypomnijmy, że nagrywaliśmy w Krakowie.

Poprzedni wpis
Osadzony z dostępem
Następny wpis
Logo Projektu „przeMOC w RODZINIE”
Menu