„Bajeczki do Poduszeczki”

Działalność readaptacyjna ma, jak widać, wiele twarzy – śmieje się mgr Judyta Kaźmierczak, Koordynator Zespołu ds. Wsparcia Rodziny. – Zajmujemy się rodzinami osób pozbawionych wolności, skazanymi, już jesienią rozszerzymy nasze działania na inne obszary wsparcia rodziny, jej readaptacji, ale nie zapominamy o najmłodszych, czyli o tych, którzy kiedyś będą tworzyć swoje rodziny.

Pomysł nagrywania przez współpracowników Stowarzyszenia bajek dla najmłodszych wyszedł z Zespołu ds. Public Relations. Oczywistą konsekwencją było zaproszenie do zabawy rodziców, co organizacja zrobiła w formie ogólnopolskiego konkursu.

Wszyscy wiemy, że rodzina to podstawowa komórka społeczna – dodaje Aleksandra Słonka, Koordynator Zespołu ds. Public Relations, a jednocześnie pomysłodawczyni nagrywania bajek i konkursu. – Tylko, że to zaczyna być wyświechtanym sloganem. Każdy go zna, coraz mniej osób rozumie jego znaczenie. Stawiamy na rodzinę. Jest najważniejsza.

Ale konkurs na najpiękniej opowiedzianą bajkę to tylko początek zaplanowanych na najbliższe lata działań Stowarzyszenia na rzecz Rodziny.

Chcemy do problemów Rodziny podejść kompleksowo. Nie znaczy to, że zasadnicza działalność, tj. przeciwdziałanie zjawisku recydywy przestaje być naszą główną domeną. Wręcz przeciwnie. Uważamy, że zdrowa Rodzina to mniej przestępstw, mniej bezrobocia i wszelkich społecznych patologii – wyjaśnia Kaźmierczak.

Prace konkursowe można składać na adres e-mail slonka@postpenit.pl w terminie do 10 września 2021 roku.

Więcej na ten temat https://www.facebook.com/269343517073174/posts/784564648884389/

Poprzedni wpis
Zarząd przyjął półroczne sprawozdanie
Następny wpis
„przeMOC w RODZINIE” – Ruszamy!
Menu