28.12.2021
Webinar „Czym jest przemoc?”
Dnia 28.12.2021 r. odbył się webinar otwarty dla Wolontariuszy, Praktykantów, Członków, a także dla chętnych Beneficjentów Stowarzyszenia. Webinar „CZYM JEST PRZEMOC?” otwierał cykl webinariów, w ramach projektu „przeMOC w RODZINIE” podnoszących kompetencje zawodowe wolontariuszy oraz ich przygotowanie do działania.
Webinar również miał na celu zwiększyć kompetencje słuchaczy w kontaktach z ofiarami przemocy, a ewentualnym ofiarom przemocy wskazać formy pomocy. W trakcie webinaru do dyspozycji uczestników byli dyżurujący specjaliści Stowarzyszenia z zakresu prawa, psychologii, doradztwa zawodowego i pedagogiki. Prowadzącą była mgr Milena Sielicka, psycholog. W webinarze wzięło udział 56 osób.
Link do filmiku:
04.12.2021 – Webinar z prawnych aspektów przeciwdziałania zjawisku przemocy w rodzinie dla osób dotkniętych lub zagrożonych zjawiskiem. W webinarze uczestniczyło 71 osób. Webinar prowadziła mec. Patrycja Chabier, adwokat specjalizująca się m.in. w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Spotkanie wpisuje się w cykl webinarów w ramach Projektu „przeMOC w RODZINIE. Dowiedz się! Działaj!” .
03.12.2021 – Marcin Wiącek, Rzecznik Praw Obywatelskich przesłał do Stowarzyszenia słowa wsparcia i podziękowania za aktywność prospołeczną działaczy oraz podejmowane działania w ramach projektu „przeMOC w RODZINIE. Dowiedz się! Działaj!”.
01.12.2021 – Webinar z prawnych aspektów przeciwdziałania zjawisku przemocy w rodzinie kierowany do kadry obsługującej na co dzień czat online i infolinię „TeleWsparcie”. W szkoleniu uczestniczyło 55 osób. Webinar prowadziły mgr Agata Noga i mgr Daria Dekowska.
01.12.2021 – Webinar z psychologicznych aspektów uwikłania w przemoc jej ofiar kierowany do kadry obsługującej czat online i infolinię „TeleWsparcie”. W szkoleniu uczestniczyło 44 osób. Webinar prowadziły mgr Jolanta Grzesiczak oraz mgr Karolina Sikora.
01.12.2021 – Dedykowanie Infolinii „TeleWsparcie” (800 201 211) rodzinom uwikłanym w zjawisko przemocy, codziennie od 10.00 do 18.00, także czatu online.