19.09.2020 – „Ways to Go” czas na lekturę!

Ways to Go

kwartalnik postpenitencjarny

 

Zapraszamy do lektury! Wreszcie po miesiącach przygotowań, prób, bywało, że i zmian koncepcji, oddajemy Państwu nasz najnowszy periodyk, licząc, że będziecie łaskawi w ocenie i komentarzach.

Gazeta skierowana jest do szerokiego grona odbiorców związanych z więziennictwem, sądownictwem, prawem, opieką instytucjonalną, Służbą Kuratorską, ośrodkami akademickimi, ale przede wszystkich dla rodzin osób pozbawionych wolności. 

Bliscy osób uwięzionych są grupą nie mniej pokrzywdzoną niż ofiary przestępstw. Układając sobie życie, rodząc dzieci, kochając drugiego człowieka nie mogły przewidzieć, że pewnego dnia wybierze inną drogę niż zgodną z normami społecznymi. Nie godzili się na to, nie godzili się na zostawienie ich po drugiej stronie muru z wszystkimi zastanymi i nowymi problemami. I te rodziny otrzymują podwójną karę. Szoku uwięzienia ich najbliższej osoby i wtórnie – społecznej stygmatyzacji.

Dlatego powstał ten kwartalnik. Żeby zrozumiały, żeby stanęły na nogi, by umiały poradzić sobie z emocjami, by wiedziały, co powiedzieć dziecku, potrafiły wytłumaczyć sobie, dlaczego tak się stało i co trzeba zrobić by się już nigdy nie powtórzyło. 

„Ways to Go” DROGI WYJŚCIA. Istnieją, z każdej sytuacji. Dla Państwa również.

Zapraszamy do lektury i obiecujemy, że każde kolejne wydanie będzie jeszcze lepsze.

WAYS TO GO! – kliknij i przeczytaj!

 

Redaktor Naczelna

 

Prezes Zarządu Stowarzyszenia

Koordynator Zespołu ds. Public Relations

 

Poprzedni wpis
Apel do Rzecznika Praw Dziecka…
Następny wpis
„TeleInfo Pro Civium” – wiadomości
Menu